Ümit Çetinkaya

Psikoterapist – Uzm. Psikolojik Danışman

1976 İstanbul doğumludur. Istanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini Dijital Psikoterapi konusundaki çalışması ile tamamlamıştır. Ayrıca CİSED Cinsel Terapist eğitimini tamamlamıştır. 2015 yılında başladığı ve 3 yıl sürecek Psikoterapi Enstitüsü Bütüncül Psikoterapi eğitimine devam etmektedir. Dirim Psikoloji bünyesinde, bireysel ve kurumsal psikolojik danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermektedir. Danışanlarının kişisel yaşamı veya müşterilerinin kurumsal iş süreçlerinde yaşadıkları sorunlar ve destek ihtiyaçları konusunda yargısız, yansız ve yüksüz bir yol arkadaşı ve rehber olarak, yeterli deneyimi ve donanımı ile danışanlarına destek sunmaktadır.

 (VF LSS BlackBelt, ITIL V3 Expert, TOGAF 9.1 EA,  Certified Knowledge Manager)

Üniversite yıllarında başlayan iş hayatında sırasıyla; 1998’de Turkcell CC-IT Operasyonları, 1999’da Citibank ICT Operasyonlarında çalıştı.

2000 Ağustos ayında başladığı Telsim’de analist, proje yöneticiliği gibi farklı pozisyonlarda ve projelerde görev aldı. Firmanın Vodafone Group tarafından satın alınmasıyla birlikte gönüllü olarak katıldığı Lean Yayılımında, önce Green Belt ardından Black Belt olarak Mobile Business, ICT ve Network fonksiyonlarının Lean ve BPM yayılım sorumluluğunu yürüttü. Yayılım faaliyetleri ile program yönetiminin yanı sıra, bir çok dalgada yeşil ve kara kuşak projelerine eğitim ve koçluklar verdi.

2009 yılında Turkcell Global Bilgi’de Bireysel Analist Ekiplerinin yöneticiliği yapmıştır.  2010 yılında Turkcell ICT-CSI ekibinde, CIPS(Continual Improvement ProjetcS) adını verdiği ve halen devam etmekte olan iyileştirme yayılımını başlattı. 2012 ve 2016 yılları arasında ise Enterprise Architecture ekibinde BA(Business Architect) olarak ICT Strateji Sürecini yürütmüstür.

1999’da Boğaziçi Üniversitesi Elektronik ve 2015 yılında ise İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans bölümlerinden mezun olmuştur. 2015 yılında başladığı Psikoterapi Enstitüsü’nde ise Bütüncül Psikoterapi eğitimine devam etmektedir.

Çalıştığı sektörlerin önde gelen firmalarındaki 19 yıllık profesyonel tecrübesi, farklı alanlardaki eğitimlerinin ışığında, Dirim Kurumsal Danışmanlık Hizmetlerinde  müşterilerine İş Süreçleri, Performans, Müşteri Deneyimi, Servis Yönetimi, İyileştirme Yayılımı ve Yönetici/Çalışan Koçluğu alanlarında hizmet vermektedir.